SIKÇA SORULAN SORULAR - Yasakmeyve.com

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR


1- Derginize nasıl abone olabilirim?

Yanıt: Dergimize abone olmak için Ali Enver Ercan, İş Bankası, 1095 0449053 no’lu hesaba (TR660006400000110950449053 IBAN) 70 TL (dergilerinizin kargo ile gönderilmesini istiyorsanız 100 TL) yatırmanız ve enverercan@yahoo.com adresine bilgi vermeniz yeterli.


2- Derginize şiir gönderebilir miyim, yoksa sizin belirlediğiniz şairler mi hep yayımlanıyor?

Yanıt: Dergimize herkes şiirlerini, şiirle ilgili yazılarını ve çalışmalarını gönderebilir. Dergimizde “Vaat Edilmiş Sayfalar” ve “Şairin Genci” adlı köşelerimiz bulunmaktadır. “Vaat Edilmiş Sayfalar”da yer alan şiirleri, bizim için usta bir şairimiz değerlendirmekte ve yollanan şiirleri bu köşede tek tek isim vererek yanıtlamakta ve beğendiği şiirleri dergimizde yayımlamaktadır. “Şairin Genci” sayfalarımızda ise, tanınmayan bir şairi konuk ederek, şiirseverlere daha geniş bir biçimde tanıtmayı hedefliyoruz.

3-Derginizde şiir yayımlatmak için izlenecek yol nedir? Şiirlerimi ya da yazılarımı size nasıl göndermem gerekiyor?

Yanıt: Şiirlerinizi “posta” yoluyla değil de “e-posta” aracılığıyla iletmenizi, birden fazla şiir örneğinizi, kısa özgeçmişiniz ve iletişim bilgilerinizle birlikte editor@yasakmeyve.com’a göndermenizi rica ediyoruz. Aşağıda yazılı olan kurallara uygun olmayan gönderiler dikkate alınmayacaktır.

Şiir Göndermek İçin Yapılması Gerekenler:
a-Şiirlerinizi, gönderdiğiniz e-posta'ya kopyalayarak değil, ayrı bir word dosyası olarak e-posta'nıza ekleyiniz.
b-Şiirlerinizi ve özgeçmişinizi tek tek değil, aynı e-posta'ya ve hepsini aynı word dosyasına ekleyerek göndermelisiniz.
c-Daha önce internet ortamında ya da başka dergilerde yayımlanmış şiir ve yazılarınızı göndermemeniz özellikle rica olunur.
d-Gönderdiğiniz şiirlere adınızı yazmayı unutmamanız önemli.

4-Yolladığım şiirlerle ilgili yorum ve değerlendirme yapıyor musunuz?

Yanıt: Bize gönderilen her şiir ya da yazıya tek tek yorum yazamıyoruz. Dergimizde yer alan “Vaat Edilmiş Sayfalar” köşemizde, şiirlerinizle ilgili yorum ve açıklamalar zaten bulunmaktadır. O yorum ve açıklamaları takip etmeniz gerekiyor.

5-Yolladığımız şiir ve yazıların yayımlanıp yayımlanamayacağını bildiriyor musunuz?

Yanıt: Dergimizde ürününüzün yayımlanıp yayımlanmadığını, dergimizi, web sayfamızı ya da duyurularımızı takip ederek öğrenebilirsiniz.

6- Dergiye ulaşmakta zorlanıyorum. Dergiyi nasıl edinebilirim?

Yanıt: Dergimizin dağıtımını Alfa Dağıtım yapmaktadır. Bu yüzden kitapçılar ya da internet üzerinden (www.ideefixe.com gibi kitap satış noktalarından) dergimize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dağıtım ağını daha da genişletmek için çeşitli çalışmalar içindeyiz. Siz de, dergimizin bulunmasını istediğiniz kitapçıları ya bize bildirerek ya da kitapçının dağıtımcımızla temasa geçmesini sağlayarak katkıda bulunabilirsiniz..