SAYI 52 - Yasakmeyve.com

SAYI 52

yasakmeyve » SAYI 52

Yasakmeyve’nin 52. Sayısı: Şairin Fenerbahçe’si


52. Sayının Sunu Yazısı:

Yasakmeyve, futbol liginin başladığı bugünlerde, olağanüstü günler yaşayan Fenerbahçe’yi, taraftarı olan şairlerin hazırladığı bir dosyayla selamlıyor. Enver Ercan, Cezmi Ersöz, Adil İzci, Kaan Koç, Süreyyya Evren, Gülce Başer, Nurhak Kaya, Cihan Oğuz, Nurduran Duman, Mustafa Ergin Kılıç ve Ömer Şişman’ın yazı ve şiirlerini, Fenerbahçe tarihinden fotoğraflar süslüyor. Bu vesileyle Yasakmeyve ilk defa kapağını iki renk, sarı-lacivert bastı.
“Şair ve Okuru” sayfalarının konuğu ise Abdülkadir Budak. Budak’la, kızı şair Emel Güz konuştu.

Aydan Yalçın, Sabit Kemal Bayıldıran, Enis Akın ve Ersun Çıplak’ın yazıları şiirle ilgili tartışmalara yeni sorular ve yanıtlar ekliyor. Gülseli İnal ve Lâle Müldür, yakınlarda kaybettiğimiz değerli şairimiz Seyhan Erözçelik için tarih düşürüyor. Dergide ayrıca Mustafa Ergin Kılıç’ın Sina Akyol’la yaptığı söyleşiyi, Mustafa Ziyalan’ın “Göçgüncesi”ni, Tahir Abacı’nın “Şiir Kitapları Sözlüğü”nü, Anita Sezgener’in “Dilin İçinde Kalma Taklası”nı, Ali Karabayram’ın Don Paterson’dan, Burcu Alkan ile Emre Çakar’ın Ted Hughes’tan yaptığı şiir çevirilerini okuyabilirsiniz.

Bu sayının şairleri Sezai Sarıoğlu, Timuçin Özyürekli, Oğuz Baykara, Serdar Koçak, Oğuz Özdem, Levent Karataş, Kemal Tekin, Ayhan Emir Yolcu, Elâ Atakan, Faik Utkan.

Künye Bilgileri:

Yasakmeyve 52 / Eylül – Ekim, 2011
İki Aylık Şiir Dergisi
ISSN: 1303-8397, Barkode: 9771303839000 00054
Sayfa Sayısı: 128, Fiyatı: 10 TL


İmtiyaz Sahibi: Ali Enver Ercan
Yazı İşleri Müdürü: Bülent Usta
Genel Koordinatör: Çağıl Ener
Görsel Tasarım: Nazlı Ongan

Adres: Rasimpaşa Mah, İskele Sk, Alibey Apt, No:54, Kat:1, Daire:4, Kadıköy/İstanbul, Tel/Fax: 0216 414 33 31,
e-posta: editor@yasakmeyve.com

Dağıtım: Alfa / Tel: 0212 511 53 03
İnternetten Satış: www.ideefixe.com