SAYI 72 - Yasakmeyve.com

SAYI 72

yasakmeyve » SAYI 72

72. Sayının Sunu Yazısı:

Bu sayıda “Şair”imiz Ülkü Tamer, “Okurları” ise Tozan Alkan, Şeref Bilsel, Hüseyin Köse, Engin Özmen, Emel İrtem, Zeynep Uzunbay ve Betül Tarıman. Ülkü Tamer “evrensel olmadan yerel olunamaz” sözünü şiirleriyle kanıtlamış bir şair. “Okurları”, Ülkü Tamer’in şiirine birer selam gönderiyor.
Tahir Abacı’nın “Şairler Kahvehanesi”, okurlarımızın bir hayli ilgisini çekti. Titiz bir araştırma ve çalışmanın ürünü olan bu yazılar, önemli birer kaynak olma özelliğini taşıyor.
Betül Dünder bu kez “Şiir ve İdeoloji” konusunu masaya yatırdı “Yasakmeyve Konuşmaları”nda. Konukları ise Ömer Erdem, Süreyyya Evren ve Onur Behramoğlu.
Kitaplarını yayımladığımız şairler için “kızlı – erkekli” bir söyleşi dizisine başladık geçen sayımızda. Şairler birbirlerinin kitaplarını okuyor ve birbirlerini görmeden sorular soruyorlar. Yüz yüze değil ama “kalp kalbe” olan bu söyleşilerin bu kez konukları Türkân Yeşilyurt ve Muammer Güngör.
“Vaat Edilmiş Sayfalar” önümüzdeki sayı devam edecek.
“Her Harf Bir Melek” kitabını yayına hazırlarken dost olmuştuk. “İstanbul Hanımefendisi” tanımlamasını en fazla o hak ediyordu. İncelikli tavrı, kültürü ve şiir bilgisiyle kendisine hayran bırakmıştı. Bir süre önce şair dostlarla adını anmış ve hemen telefon etmiştik. Hastaydı ama bir an önce ayağa kalkacak ve yine evinde toplanacaktık. Olmadı… Başımız sağolsun!..Künye Bilgileri:

Yasakmeyve 72/ OCAK - ŞUBAT / 2015
İki Aylık Şiir Dergisi
ISSN: 13038397, Barkode: 9771303839000 72
Sayfa Sayısı: 128, Fiyatı: 12 TL


İmtiyaz Sahibi: Ali Enver Ercan
Yazı İşleri Müdürü: Özge Ercan
Genel Koordinatör: Çağıl Ener
Editör: Gülce Başer
Yayın Koordinatörü: Saime Akat
Yayın Sekreteri: Beyza Becerikli , Fatma Yeşil
Kurumsal İletişim: Aslıhan İlhan
Görsel Tasarım: Nazlı Ongan

Adres: Rasimpaşa Mah, İskele Sk, Alibey Apt, No:54, Kat:1, Daire:4, Kadıköy/İstanbul, Tel/Fax: 0216 414 33 31,
e-posta: editor@yasakmeyve.com

Dağıtım: Alfa / Tel: 0212 511 53 03
İnternetten Satış: www.ideefixe.com