SAYI76 - Yasakmeyve.com

SAYI76

yasakmeyve » SAYI76

76. Sayının Sunu Yazısı:

Bu sayının “Şair”i Bâki Ayhan T. “Okurları” ise Şeref Bilsel, Şerif Fatih, Tozan Alkan, Gökhan Arslan, Atakan Yavuz ve Emel Koşar. Bâki, şairliğinin yanı sıra yazar kimliğiyle de edebiyatımıza değerli katkılarda bulunuyor. Soruları soranlarsa kuşakdaşları. Böyle olunca ilginç bir söyleşi çıkmış ortaya.

27 Nisan 2015 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü Oditoryumu’nda, Üniversite ve Kültürlerarası Şiir ve Çeviri Akademisi işbirliğiyle Cemal Süreya’nın 25. Ölüm Yıldönümü nedeniyle bir sempozyum gerçekleştirildi. “Güvercinin Uçuşunu Bölüşüyoruz” başlığını taşıyan sempozyuma Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve Marmara Üniversiteleri, Yapı Kredi Yayınları, Varlık dergisi ile dergimiz destek verdi. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla gerçekleştirilen sempozyum bildirilerinin bir bölümüyle Varlık dergisinde bir dosya hazırlayıp Ağustos sayısında okurla buluşturduk. Yasakmeyve olarak hazırladığımız dosyada bu kez 3 kadın şairimizin gözünden Cemal Süreya’nın dünyasına bakalım istedik. Elbette yine sempozyum bilidirileriyle.

Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü’nü bitirip öğretmen olduğunda en uzak dağ köylerine kadar uzandı yolu. İnancın değil bilincin ışığıyla aydınlattı bizi. Her zaman hepimizin başöğretmeni oldu. Haziran ayında aramızdan ayrıldı. Işıklar içinde uyusun!..Künye Bilgileri:

Yasakmeyve EYLÜL - EKİM 2015
İki Aylık Şiir Dergisi
ISSN: 13038397, Barkode: 9771303839000 76
Sayfa Sayısı: 112, Fiyatı: 12 TL


İmtiyaz Sahibi: Ali Enver Ercan
Yazı İşleri Müdürü: Özge Ercan
Genel Koordinatör: Çağıl Ener
Editör: Gülce Başer
Yayın Koordinatörü: Saime Akat
Yayın Sekreteri: Merve Tellioğlu, Okan Yılmaz
Görsel Tasarım: Nazlı Ongan

Adres: Rasimpaşa Mah, İskele Sk, Alibey Apt, No:54, Kat:1, Daire:4, Kadıköy/İstanbul, Tel/Fax: 0216 414 33 31,
e-posta: editor@yasakmeyve.com

Dağıtım: Alfa / Tel: 0212 511 53 03
İnternetten Satış: www.ideefixe.com