SAYI 79 - Yasakmeyve.com

SAYI 79

yasakmeyve » SAYI 79

79. Sayının Sunu Yazısı:

Arife Kalender, yıllardır kadının yeryüzündeki konumunu sorgularken Anadolu’dan esintiler de taşıyan şiirler yazdı. Bu yüzden çiçek kokar bütün şiirleri. Bu sayımızın “Şair”i o. “Okurları” ise Betül Dünder, Emel İrtem, Turgay Kantürk, Nilay Özer, Kadir Aydemir ve Nilüfer Altunkaya.


Dosyamız ise “Şair ve Burcu”. Astrolojiye kayıtsız kişilerin bile zaman zaman burcunun hayatına etkisini merak ettiğini çevremizden biliyoruz. Biz de şairlerin bu konudaki sırlarını ifşa etmeye karar verdik işte!..


Türkiye Şiir Rehberi’ni epey bir süredir ek olarak veriyoruz. Fasikül olarak verdiğimiz için kimi sayılara ulaşamayan arkadaşların koleksiyonu eksik kalıyor. Bu konuda epeyce uyarı aldık. Ayrıca tahminimize göre çok uzun bir süre daha vermemiz gerekiyor. Biz tamamlayamadan verdiğimiz eklerin bilgileri eskiyor ve çabamız işlevini yitiriyor. Bu nedenle rehberi kitap olarak yayımlamaya karar verdik. Satışa sunulacak ama abonelerimize armağan olarak göndereceğiz. Tabii önce, verdiğimiz fasiküllerdeki eksikliklerimizi tamamlamamız gerekiyor. Bu konuda sizden yardım bekliyoruz. Nasıl bir yardım beklediğimizi dergimizden ve facebook sayfamızdan duyuracağız elbette.


Bu yıl doğumunun 100. doğum yıldönümü. 1979 yılında aramızdan ayrıldı ama bugün de şiir dünyasını etkilemeye devam ediyor. Büyük usta çünkü. Saygıyla selamlıyoruz… Enver ErcanKünye Bilgileri:

Yasakmeyve MART - NİSAN 2016
İki Aylık Şiir Dergisi
ISSN: 13038397, Barkode: 9771303839000 79
Sayfa Sayısı: 160, Fiyatı: 15 TL


İmtiyaz Sahibi: Ali Enver Ercan
Yazı İşleri Müdürü: Özge Ercan
Genel Koordinatör: Çağıl Ener
Editör: Gülce Başer
Yayın Koordinatörü: Saime Akat
Yayın Sekreteri: Merve Tellioğlu, Okan Yılmaz
Görsel Tasarım: Nazlı Ongan

Adres: Rasimpaşa Mah, İskele Sk, Alibey Apt, No:54, Kat:1, Daire:4, Kadıköy/İstanbul, Tel/Fax: 0216 414 33 31,
e-posta: editor@yasakmeyve.com

Dağıtım: Alfa / Tel: 0212 511 53 03
İnternetten Satış: www.ideefixe.com